Mateusz Hoffman

Tech Speaker, Team Lead @ ABB Ability™

Od wielu lat fascynuje mnie połączenie innowacji w branży technologicznej z umiejętnościami miękkimi i kreatywnym podejściem do rozwiązywania problemów. Za każdym sukcesem grupowym czy indywidualnym stoi historia ludzi, którzy postanawiają wyjść przed szereg i zostawić cząstkę siebie. Ten właśnie ogień staram się przekazywać podczas pracy z moim zespołem, w trakcie wystąpień publicznych na konferencjach i meetup’ach organizowanych zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Czasem tak nie wiele trzeba, żeby za pomocą słów rozpalić w kimś iskrę do działania. Jako reprezentant firmy ABB oraz aktywny członek polskiej społeczności Microsoft, miałem okazję docierać do różnego rodzaju audiencji – od dzieci w wieku szkolnym, przez community kobiet w branży STEM (jak Greenlight for Girls, GirlzCamp) po przedsiębiorców i managerów – każda z tych grup jest wyjątkowa i ma do zaoferowania świeże spojrzenie i inny wymiar ludzkiego potencjału.

 

Z firmą ABB związany jestem od 2017 roku. Na co dzień buduje rozwiązania dla branży Industry, łącząc potęgę Internet of Things z nowoczesnym ekosystemem webowym. Wierze, że zawsze kluczem do sukcesu są ludzie – w pracy stawiam na budowanie fundamentów silnego, zorientowanego na cel zespołu, który kreatywnie adresuje rosnące potrzeby rynku IT.

Poza pracą uwielbiam puszczać wodze fantazji w kuchni, brać udział w biegach OCR, zgłębiać tematykę zarządzania czasem a wszystko to przy akompaniamencie muzyki lat ‘60.