Monika Zielińska

CFD/Thermal Management Simulation Specialist

Specjalista do spraw symulacji CFD/termicznych.

Związana z ABB od ponad 5 lat.

Jestem ambitną, otwartą na nowe pomysły i kreatywną osobą, która swoją przygodę z ABB zaczęła jako studentka 3 roku studiów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Bezpośrednio jestem związana z Korporacyjnym Centrum Badawczym, a teraz Technologicznym Centrum Badawczym oraz grupą Simulation Support Team (SST). Po studiach zdecydowałam się kontynuować pracę w dziedzinie symulacji przepływowych oraz termicznych, czyli szeroko rozumianym CFD. Obecnie jestem liderem projektu związanego z metalurgią, w którym zajmuję się obliczeniami termiki, modelowaniem zjawisk zachodzących w trakcie procesów hutniczych oraz optymalizacją urządzeń wykorzystywanych w przemyśle.
Priorytetem dla mnie jest rozwój osobisty, również pod względem naukowym. Cechuje mnie otwartość na nowe technologie, ciekawość świata oraz chęć współpracujący z innymi.
Prywatnie żona aktywnie spędzająca wolny czas wspólnie z mężem, głównie na wędrówkach w góry oraz jeździe enduro/mtb na rowerze lub pływaniu. Wieczorami lubiąca umilić sobie czas dobrą książką, głównie fantastyką.