Uczenie maszynowe

Podczas naszych warsztatów chcemy pokazać, jak można używać uczenia maszynowego do przewidywania przyszłych wyników jakości powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą platformy Microsoft Azure oraz urządzeń IoT.

Urządzenia monitorujące jakość powietrza mogą mierzyć różne własności jak temperatura, wilgotność czy poziom CO2. My skupiamy się na wykrywaniu poziomów PM10 i PM2.5 – pyłów które są cennymi wskaźnikami jakości powietrza w Polsce.

Pokażemy jak czujniki urządzeń IoT komunikują się z chmurą, jak można tworzyć wizualizacje z danych pobranych z czujników oraz jak można dane przechowywać w bazach danych dostępnych na platformie Azure. Finalnie chciałybyśmy zająć się uczeniem maszynowym i tym jak taki zbiór danych zebranych z czujników jakości powietrza może służyć do przewidywania jakości powietrza w przyszłości.

Główną osią naszego warsztatu będzie właśnie uczenie maszynowe: czym jest, jak możemy je wykorzystać i jak szerokie kręgi zatacza – możemy je wykorzystać w tak wielu przypadkach żeby odkryć z danych coś interesującego! Poruszymy także tematy IoT, w jaki sposób możemy zbierać i przetwarzać dane, a przede wszystkim jak wykorzystać do tego chmurę.

Wymagania: podstawowa wiedza z Data Science, uczestnik musi posiadać własny laptop

Warsztat poprowadzą: Pamela Krzypkowska i Natalia Skrzypek

Prowadzący:

 • Pamela

  Krzypkowska

  Partner Technology Strategist at Microsoft

 • Skrzypek

  Natalia

  Skrzypek

  Cloud Solution Architect (Data & AI) at Microsoft